Jaka nawierzchnia tarasu

Na Tarasie najczęściej układa się nawierzchnie z kostki brukowej i płytek tarasowych. Te ostatnie z roku na rok stają się coraz popularniejsze, bo płytki tarasowe są o wiele wygodniejsze, a wybór ich wzorów i kolorów jest bardzo duży.

W ofercie takich firm jak Kamienne Wnętrza znaleźć można zarówno płytki granitowe na taras, które pięknie współgrają z ogrodem, jego rustykalną architekturą, jak i płytki proste, minimalistyczne, które są idealne do nowoczesnych domów oraz rezydencji i willi. W ramach nawet jednej kolekcji można znaleźć płytki o zróżnicowanym charakterze, np. płytki gładkie, jak i wzorowane na naturalnym kamieniu, z subtelnymi nierównościami czy perłowym połyskiem nawierzchni. Jednak niezależnie, jakie płytki tarasowe wybierzemy, trzeba je właściwie ułożyć na glebie.

plytki granitowe na taras

Płytki granitowe na taras a płytki ceramiczne

Plytki granitowe na taras w przeciwieństwie do tarasowych płytek ceramicznych, nie przytwierdza się ich do podłoża, ale układa bezpośrednio na podsypanej glebie z zachowaniem między nimi odstępów 3-10 mm. Nie należy zapominać także o bardzo dokładnym wypoziomowaniu, bo tylko ten zabieg zagwarantuje nam prostą nawierzchnie. Do wypełnienia spoin bardzo dobrze sprawdzają się fugi żywiczne, z piasku lub pyłu. Ta metoda układania płytek granitowych na tarasie pozbawi nas problemów z odspajaniem się płyt, wykruszaniem fug.Ponadto niewątpliwym plusem jest także łatwość wymiany uszkodzonego elementu tarasu.

 

Drewno na taras. Jakie wybrać deski tarasowe?

Zastanawiasz się jakie drewno wybrać na taras zewnętrzny przed domem? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto rozważa budowę drewnianego tarasu. Nawierzchnia tarasu powinna być wykonana z grubych desek o grubości min. 20mm. Inne, cieńsze deski będą nie tylko mniej wytrzymałe, ale też wbrew pozorom budowa tarasu z cienkich desek może kosztować sporo więcej pieniędzy. Jak to możliwe, że koszt wykonania tarasu z tańszych, cięższych desek jest wyższy od kosztu wykonania tarasu z grubych, solidnych desek? Otóż do budowy tarasu z cienkich desek zmuszeni będziemy wykorzystać o wiele większą liczbę legarów.

Narzędzia, które muszą znaleźć się u każdego posiadacza tarasu

Bez wątpienia jednym z najważniejszych a może nawet najważniejszym narzędziem jest wyrywacz do chwastów, dzięki któremu bez dużego wysiłku będziemy w stanie pozbyć się chwastów z powierzchni tarasu. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu może udać nam się utrzymać piękny taras bez używania detergentów zwalczających chwasty.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *